Nejčastěji kladené dotazy - Energetické audity

Jsme společenství vlastníků bytových jednotek v panelovém domě, který byl dokončen v roce 1968 (bohužel jeho typové označení nevím). Zajímalo by mne, zdali jsme povinni provést energetický audit a za jakých podmínek. V panelovém domě máme instalovány regulační ventily na radiátorech, plastová okna K-1,3 s termoizolačním sklem k-1,4 a vytápění budovy je prováděno dálkově z výměníkové stanice obce, která je vzdálena od budovy cca 300m. Dále jsme provedli zateplení boků budovy.

Energetický audit je povinna pořídit dle vyhl. č. 213 §10, odst. 2 fyzická a právnická osoba s budovami či zařízeními s celkovou roční spotřebou vyšší než 35 000 GJ, resp. pro objekty samostatně zásobované energií vyšší než 700 GJ (§10,odst3).

Mareš

 

Kolik, prosím, stojí zhotovení energetického průkazu (auditu) budovy, který bude v souladu se všemi právními předpisy, a bude splňovat všechny náležitosti vyžadované přísl. operačními programy - panelák , čtyři vchody, 48 bytů, co je potřeba udělat pro objednávku a jak dlouho trvá zhotovení?

Ceny a termíny zpracování PENB se budou lišit dle jednotlivých zpracovatelů a jejich vytíženosti. Doporučuji vybrat si některou autorizovanou osobu ze seznamu MPO (např. dle spádové oblasti) http://www.mpo-enex.cz/experti/ a spolu se stručným popisem objektu, případně fotkou, požádat o zaslání nabídkové ceny.

Kárník

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit